на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
25.05.2016.

CONVERSE PRO LEATHER - БЕЛА КЛАСИКА ЗА СЕКОЈА ПРИГОДА

Дизајнот на новите Converse PRO Leather патики нема да ве изненади, но тоа е и она што вистински ќе ве придобие. Ова е една од оние ретки класики која е подеднакво IN денес како што била пред десет години и ќе биде за десет години. И секако, не заборавајте дека оваа пролет белата боја и понатаму останува високо на тронот.

Удобноста на силуетата е резултат на долгогодишната традиција на највисоки стандарди ширум светот. Оваа конкретна варијанта, инаку изворен модел на Converse PRO Leather, била носена од најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, додека пак кошаркарските икони како Џулиус Ервинг, Лари Берд и Меџик Џонсон со нив освојувале NBA титули. Носејќи ги денес овие ниски, casual модели оддаваме почит не само кон историјата на секој изоден чекор, туку и кон секој нов чекор испраќајки порака која нам ни е на ниво на стил и на применливост. Совршеноста секогаш на прво место!

Патиките се совршени за секојдневно носење, а нејзината елегантна функционалност ги прави подеднакво атрактивни од улиците на дождливиот Лондон до топлите калифорниски асфалти. Наменети се за сите љубители на неформалниот стил на облакање, а со малку повеќе храброст можете да ги носите и на формални прилики. Покрај се, има ли нешто поурбано од бели old-school патики на фармерка и сако?

Белата боја на патиките, разбиена со зелени или тегет детаљи на петите и на врвот на јазикот, пропратена со препознатливата Converse ѕвезда во прљаво-бела боја го заокружува минималниот стил на овој класичен дизајн. Повелете и побарајте ја ексклузивно во BUZZ SNEAKER STATION продавницата.

 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...