на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
21.05.2016.

ADIDAS ZX FLUX LIGHT SOLID GREY

Ретро стилот повторно присутен. Adidas ZX Flux се инспирирани од ZX8000, кои ја имаат основната карактеристика на TORSION® систем на самата подлога која обезбедува врвна подршка на стапалата, што придонесува за одлична стабилност. Овој модел е изработен од врвни материјали на текстил, кожа и синтетика.

Благодарејќи на новите материјали и технологии кои се користат при изработка на ZX Flux, тие се многу лесни. Горниот дел на патиките е изработен од еден целосен дел што овозможува поставување на различни принтови и комбинации на бои за постигнување на поголема диференцијалност и атрактивност на патиките. Во  делот на ѓонот, брендот на јазикот и делот на врвките се изработени од грубо изработена кожа, а целиот склоп на бои и материјали дава еден нов посериозен изглед на патиките. За ова издание одбрана е комбинацијата на бои Solid Grey/St Pale Nude/Chalk White.

Ѓонот се карактеризира со познатиот TORSION® систем кој е поставен во централниот дел на пенастиот дел EVA, познат во изработката на ZX8000 моделот уште од 1988 година. Torsion го претставува мостот од петата до прстите, кој го поврзува целото стапало и во исто време овозможува независно превиткување за време на физичка активност. Надворешниот дел на подлогата (ѓонот) е изработен од цврста гума што овозможува стабилност и сигурност на различни површини.

ZX Flux е модел кој уште во самите почетоци на неговиот дизајн е креиран за сите возрасти од двата пола, прилагодлив е за сите сезони и може да се користат за време на зимата во моменти на влажно време благодарејќи на водоотпорните материјали.

Моделот прикажан на сликите, достапен во две комбинации на бои, може да го добиете во било која продавница. 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...