на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike Фустан Sportswear Everyday Modern
Nike

Nike Фустан Sportswear Everyday Modern

Код на производ: DV7934-227
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Everyday Modern е женски lifestyle фустан со асиметричен крој. Совршен избор за топли, летни денови. Ќе ви го прегрне телото со удобност и ќе ви помогне да ги надминете највисоките температури. Можете да го носите како фустан на плажа или како секојдневен фустан за извршување на секојдневните задачи, во која пригода и да го носите, нема да погрешите. Што и да правите, не дозволувајте високите летни температури да ве спречат и да ве забават. Зачекори самоуверено, безбедно и одлучно во нови победи.
Спецификација:

 • Женски фустан
 • Асиметричен крој
 • Сошиено лого на Nike Swoosh
 • Средна должина
 • Машинско перење
 • Состав: 65% вискоза, 30% најлон, 5% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Фустан
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN4274-100
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер CW4298-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.145 MKD
  Заштеда 50%
  8.290 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ7827-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.690 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD0800-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.514 MKD
  Заштеда 40%
  14.190 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Фустан DV7878-272
  Цена 3.143 MKD
  Заштеда 30%
  4.490 MKD
  Големина
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Фустан DV7878-100
  Цена 3.143 MKD
  Заштеда 30%
  4.490 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Фустан DM6718-379
  Цена 2.395 MKD
  Заштеда 50%
  4.790 MKD
  Големина
  S