на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
01.08.2019.

On Wednesdays we wear Fire Rose

Здраво дечки J Дали ви недостасував? После некое време повторно сум тука! Овој пат ви ги претставувам патиките кои моментално ми се фаворит за ова лето – Puma Thunder.
Зашто овие патики ми се омилени и зашто баш оваа боја?

Лето е, што значи дека е сезона на фестивали и долги ноќи, забави и многу други активности, па затоа Puma Thunder се совршениот избор за да го надополните својот изглед за време на сончевите денови. Комбинацијата на модели и бојата – Fire Rose, се вклопува со духот на летото и е целосен хит.  Уште еден плус, поради кој овие патики се „must have’’ е самата удобност која ја нудат и лесниот начин на движење во нив, што е многу важно покрај самиот одличен изглед на моделот, бидејќи со удобни патики може и полесно да лудувате, да играте и да се забавувате.


Формата на овој модел го олеснува облекувањето и соблекувањето на истиот, што е одлично кога немате време и брзате. Во ова модерно време сите брзаме некаде, нели? Во ова ни помага нивниот неконвенциален облик и начинот на кој се врзуваат нивните врвки.


Puma Thunder патиките се составени од комбинација на материјали – кожа и антилоп, додека пак ѓонот кој има дебелина од околу 5cm е направен од гума. Поради ваквата комбинација на материјалите, овие патики се лесни за носење, дури и да ве изненадат лошите временски услови. На задниот дел на патиката се наоѓа Puma логото, кое дава моќност и елеганција на овој авангарден модел па поради тоа можете да го носите во различни ситуации и со различни комбинации.

Сега може да видите зашто овие патики се мојот омилен модел за оваа сезона.

До следното читање.
 

Xo,

Ина

слично