на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.02.2019.

Puma Toys for Girls and Boys

Здраво, драги читатели! Здраво, Buzz патики! Убаво е да се вратам за овој датум на игра, со радост на Puma RS-X Toys, кои имаат таков неверојатен колор. Во последно време патувам на неколку места, но ова снимање ме носи во времето кога бевме деца, а тогаш работите беа лесни.

Движењето напред е секогаш за оние мали моменти на среќата што те туркаат низ бурните денови. Денес ја најдов мојата насмевка во мали нешта како што се светли бои и задебелени форми, во сунѓерести закрпи, сложно залепени за да формираат органска мрежа, која ги зграпчува нозете. Лизгајќи ја мојата рака по силуетата, можам да ги почувствувам текстурите што постојано се менуваат од велур до мрежа, на платно, пена и пластика, од густа до тенка, од густа до онаа која го пропушта воздухот, од цврста и порозна до флексибилна и мазна. Ако мислите дека Puma RS-X Toys се само патики, не сте во право - Toys претставуваат спектакл за сетилата!

Тие се икона, ги гледате и само знаете, тие се инспирирани од 1980-тите. Овој нов дизајн вклопен во стариот стил одговара на Puma RX-S Toys кој е токму во средината на овој тренд, за кој се чини дека индустријата за патики го прифати. Мислам дека тоа е начинот на Puma да каже: "Ние веќе сме елегантни и тивки, а сега сме храбри и гласни!". Ги поздравувам резултатите, го направија вистинскиот начин, со тоа што ја споија нивната технологија на трчање со мрежата за дишење, со перниче за удобност и со гумени подлоги за подобар „грип“. Патиките совршено стојат на стапалото затоа што врвките ти овозможуваат да ги носите од „chill“ па се до атлетски, едноставно беспрекорно. Го ценам јазичето за повлекување кое го имаат, бидејќи обезбедува лесно решение за облекување, кое е многу потребно за секојдневно носење.

Сè уште е зима овде, сонцето ми недостигаше во изминатите денови, но моите Puma RX-S Toys ја загреаа сцената до нашата следна приказна. Ретро иднината е тука и јас ја поздравувам да остане, премногу сме креативни за да бидеме дефинирани според времето - ние ќе го дефинираме времето во кое живееме.

Ви благодариме што повторно сте тука со Buzz Crew. Ви посакувам многу живописен ден.

 

Ciprian Ciulei

слично