на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
08.11.2018.

A SF Story: Dune Red is the new classic

Здраво, cool луѓе. Задоволство е пак да се вратиме со нова блог приказна за редизајнирана класика. Седнете, опуштете се и дозволете ми да ги споделам моите мисли за оваа икона наречена Nike SF Air Force 1 Mid.

Првин, би сакал да ви ја претставам извонредната боја на оваа патика – ја нарекуваат песочна црвена и инспирана e од научно фантастичниот пејзаж на Марс, од тука и кратенката ‘’SF’’. Убавата комбинација на кожа и Mesh материјал на Nike SF Air Force 1 Mid ja прават супер практична и удобна патика, која може да се носи со било која комбинација и во било која пригода, а сепак да остане ѕвезда на вашиот outfit. Светло кафеавиот ѓон е дизајниран со комфортот на ум и одлично ја инкорпорира Air Max технологијата, кој е вклопен на еден беспрекорен начин. Ова, и ергономскиот дизајн, којшто го знаеме и сакаме кај Air Force патиките, има нешто што јас го нарекувам „одење на снегулки“.

Нормален ден од мојот живот е организиран хаос – се соочувам со непредвидливото во секојдневната рутина и светот на музиката, што значи дека го менувам мојот cool неколку пати на ден. Ова ме носи до мојата следна поента – сакам високи патики, меѓутоа постојаното врзување и одврзување е мојот најмалку омилен дел, меѓутоа Nike SF Air Force 1 Mid доаѓа со решение за мојот проблем: двојни патенти на задниот дел, подарок од тимот на неверојатни дизајнери и problem solvers, ги обожавам. Не само што изгледаат кул и се практични, туку придонесуваат патиките да изгледаат како инженерско достигнување. Прилагодувањето на стапалото е совршен, можете да ја затегнете велкро лентата, за кратка игра на уличен баскет, или пак да остане во релаксирана варијанта.

Се надевам дека уживавте во нашето заедничко време и можеби успеав да ве убедам да обезбедите место на овие патики во вашата колекција. Можете да ги најдете во продавницата на Buzz Sneaker Station достапни со секоја големина или боја, бидејќи класика никогаш не умира. До следен пат, ви посакувам на сите чисти патеки, останете вистински, бидете свои.

Peace,
El Nino 

слично