на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT
NIKE

NIKE Јакна Sportswear Storm-FIT

код на производ: DD6795-326
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Storm-FIT е машка јакна со капуљача создадена за оние кои се активни во постудените денови од годината. Оваа јакна е комбинацијатат од лесен крој кој овозможува лесно носење, како и материјали кои ја одржуваат топлината, па затоа е идеален избор за спортски активности на отворено при ниските температури. Материјалот е направен од специјална Nike Storm-FIT технологија која одбива ветер и дожд. Оваа машка спортска јакна има џебови со патент каде што можете безбедно да складирате вашите ситници.
Спецификација:

 • Машка јакна - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Двоен патент
 • Технологија Storm-FIT
 • Повеќе џебови
 • Nike брендирање
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9928-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.893 MKD
  Заштеда 25%
  9.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3550-601
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.713 MKD
  Заштеда 30%
  9.590 MKD
  големина
  10
  11
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FB1362-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  големина
  10
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики AH8050-003
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  8
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3550-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.713 MKD
  Заштеда 30%
  9.590 MKD
  големина
  10
  11
  12
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DH2973-001
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NF0A853I4D51
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  10.703 MKD
  Заштеда 30%
  15.290 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FD7463-010
  3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна FD7463-687
  3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  големина
  L
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна MNA233M500-01
  11.154 MKD
  Заштеда 40%
  18.590 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна MNA233M500-1Z
  11.154 MKD
  Заштеда 40%
  18.590 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна NP0A4HMA0411
  15.393 MKD
  Заштеда 30%
  21.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL