на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike Јакна Storm-FIT Windrunner
Nike

Nike Јакна Storm-FIT Windrunner

Код на производ: FB8185-011

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

15.890 MKD
15.890 MKD
11.123 MKD
Заштеда: 4.767 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Storm-FIT Windrunner е машка јакна со капуљача дизајнирана за постудени денови. Победете го студеното време носејќи ја иконата Windrunner. Опремена со топла изолација и водоотпорна ткаенина, оваа машка јакна со капуљача со патент ќе стане вашата омилена гардероба за време на зимските активности на отворено. Пространиот крој ви дава дополнителен простор за да нанесете доволно облека одоздола за да ве олади дури и во тие дополнително студени денови. Оддадете почит на оваа машка јакна додека уживате во магијата на зимата. Водоотпорна и ветроупорна за да ви помогне да останете суви и топли за време на влажни услови. Синтетичката изолација овозможува одржување на топлина и прозрачност во текот на постудените денови. Оваа јакна е дизајнирана да обезбеди доволно простор во пределот на рамената и градите и овозможува лесно движење без разлика колку слоеви носите. Двонасочниот патент со целосна должина го олеснува облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Машка јакна со капуљача
 • Состав: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Прилагодлива капа
 • Странични џебови со патент
 • Еластични делови на рацете и околу половината

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DR0453-002
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.790 MKD
  Големина
  12
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB8883-001
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.190 MKD
  Големина
  10
  11
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CV2220-003
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.152 MKD
  Заштеда 20%
  10.190 MKD
  Големина
  10
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики CT2302-002
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  3
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  7.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD0655-001
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.443 MKD
  Заштеда 30%
  13.490 MKD
  Големина
  8.5
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна JM8056-980
  8.994 MKD
  Заштеда 40%
  14.990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NP0A4GMEF841
  12.313 MKD
  Заштеда 30%
  17.590 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NP0A4GMDR541
  11.473 MKD
  Заштеда 30%
  16.390 MKD
  Големина
  2XL
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна NP0A4G7CNB71
  9.653 MKD
  Заштеда 30%
  13.790 MKD
  Големина
  XL