на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner
NIKE

NIKE Елек Nike Storm-FIT Windrunner

код на производ: FB8193-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

11.090 MKD
11.090 MKD
8.872 MKD
Заштеда: 2.218 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Storm-FIT Windrunner е машки елек дизајниран за постудени денови. Победете го студеното време носејќи го легендарниот машки елек Windrunner. Опремен со топла изолација и водоотпорна ткаенина, овој елек со патент ќе стане вашиот омилен гардеробер за време на активности на отворено при променливо време. Пространиот крој ви дава дополнителен простор за носење доволно слоеви одоздола за да ве олади дури и во тие постудени денови. Покажете го вашиот стил со овој машки елек додека уживате во вашите активности на отворено. Водоотпорен и ветроупорен за да ви помогне да останете суви и топли за време на влажни услови. Синтетичката изолација овозможува одржување на топлина и дише во текот на постудените денови. Овој елек е дизајниран да обезбеди доволно простор во пределот на рамената и градите и овозможува лесно движење без разлика колку слоеви носите. Двонасочниот патент со целосна должина го олеснува облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Машки елек
 • Состав: 100% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Странични џебови со патент
 • Еластични делови во пределот на рамената и околу половината

 • карактеристики вредност
  Категорија Елек
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DC0957-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.338 MKD
  Заштеда 35%
  11.290 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ3984-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.403 MKD
  Заштеда 35%
  11.390 MKD
  големина
  11.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ4475-300
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  11.790 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.233 MKD
  Заштеда 35%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD0274-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Елек NP0A4H8G0411
  7.042 MKD
  Заштеда 25%
  9.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Елек DR9617-010
  7.490 MKD
  големина
  L
  M
  XL