на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece

код на производ: FD3287-010
5.390 MKD
5.390 MKD
4.312 MKD
Заштеда: 1.078 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
 • 7-8г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece се долен дел тренерки за тинејџери кои се подготвени за секаква авантура. Кажете му здраво на Tech Fleece. Врвното, лесно руно - мазно внатре и надвор - ви дава многу топлина без да додавате волумен. Два од нашите најпродавани артикли – Tech Fleece – на кои секогаш можете да сметате и Jogger, со кој секогаш можете лесно да победите. Дизајнирани за секоја форма и големина, ова подобрено парче гардероба одговара на сите. Чувајте ги грицките и основните работи безбедно во рачниот џеб со патент. Контрастната лента ги истакнува деталите за шиењето и обезбедува препознатлив изглед на Tech Fleece. Дополнителната ткаенина ви дава повеќе простор помеѓу нозете и во пределот на нозете. Еластичниот појас обезбедува удобност при лизгање и долготрајно вклопување.
Спецификација:

 • Долни тренерки за тинејџери
 • Состав: 52% памук, 48% полиестер.
 • Предни џебови
 • Печатено лого на Futura
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  4.312 MKD
  Заштеда 20%
  5.390 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.232 MKD
  Заштеда 20%
  2.790 MKD
  големина
  4
  5
  6
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.553 MKD
  Заштеда 35%
  2.390 MKD
  големина
  4
  6
  7