на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE Штуцни Everyday Plus
NIKE

NIKE Штуцни Everyday Plus

код на производ: DM3407-911
1.290 MKD
1.290 MKD
1.032 MKD
Заштеда: 258 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • L
  L
 • LG
  LG
 • M
  M
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • S
  S
 • SM
  SM
 • XL
  XL
 • XS
  XS
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Everyday Plus се функционални чорапи, удобни и пријатни за носење. Внесете малку стил, забава и позитивна енергија со овие интересни чорапи. Тие прават чорап хибрид на стил и удобност, стратешки зајакнат токму онаму каде што треба. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа, овозможувајќи брзо испарување и со тоа да ги одржувате вашите стапала суви и свежи. Доаѓаат во пакет од две, со шарен дизајн, така што лесно се спојуваат со остатокот од вашата гардероба. Ребрестиот ткаенина на полите помага да ги задржите вашите чорапи на своето место, а влошките на дното додаваат дополнителна удобност. За сите вас кои сте активни и подготвени за авантура, овие Nike чорапи се идеалниот избор.
Спецификација:

 • Чорапи
 • Состав: 67% памук, 30% полиестер, 2% најлон и 1% спандекс
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Пакување од два пара
 • Шарен дизајн
 • Ребрест еластичен дел

 • карактеристики вредност
  Категорија Штуцни
  Основната поделба EQU
  Пол Unisex
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara