на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike Патики AIR MAX 90
Nike

Nike Патики AIR MAX 90

Код на производ: FB9657-001
10.890 MKD
10.890 MKD
10.890 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
Количина: 1 ПАР
2
1
Зачувај

Nike AIR MAX 90 е машка lifestyle патика со иконичен дизајн со модерен пресврт кон иднината која не се откажува од минатото и линијата што ги направи познати. Со својот изглед тие потсетуваат на препознатливиот стил од деведесеттите и остануваат верни на своите корени со култниот ѓон Waffle и нагласените бои. Овие патики ја слават класиката преку модерен објектив. Тие првично беа дизајнирани како патики за трчање. Кожниот горен дел со ребрести пластични детали ја зголемува издржливоста и долговечноста на овој модел. Видливата единица Air Max во петицата и средниот ѓон од пена обезбедуваат совршено амортизирање, удобност и леснотија на движење. Ретро боите ја слават првата генерација на овие патики. Ѓонот Waffle обезбедува совршено држење на сите површини.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Кожен горен дел со ребрести пластични детали
 • Единица Air Max
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Среден ѓон од пена
 • Ѓон Waffle

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За мажи
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:17
  Дуксер FB7921-330
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  Големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FQ8810-410
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.890 MKD
  Големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DX1361-051
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.190 MKD
  Големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DV8839-270
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.890 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-436
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.134 MKD
  Заштеда 40%
  6.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:17
  Дуксер FB7921-281
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HF1939-100
  Цена 8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HJ3989-001
  Цена 11.490 MKD
  Големина
  10
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HF9383-001
  Цена 11.490 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HF3630-100
  Цена 9.490 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN6949-002
  Цена 12.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DQ8426-103
  Цена 9.690 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5