на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike Патики Dunk High
Nike

Nike Патики Dunk High

Код на производ: DD1869-113
8.790 MKD
6.153 MKD
6.153 MKD
Заштеда: 2.637 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
Количина: 1 ПАР
2
1
Зачувај

Nike Dunk High се женски lifestyle патики кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиката се врати, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат лесно вклопување на овие патики со остатокот од вашата гардероба. Му оддаваме почит на оригиналот, кои се дизајнирани како кошаркарски патики. Кожниот горен дел одлично ги обвиткува вашите стапала и им ја дава потребната цврстина. Засилената ниска потпетица испорачува привлечност од старата школа вкоренети во удобност. Лесниот и мек среден ѓон од пена дава возвишен изглед, совршена удобност и леснотија на движење. Перфорациите во пределот на прстите обезбедуваат одлична вентилација. Гумениот ѓон со кружно вртење во предниот дел на стапалото, покрај одличната адхезија, обезбедува и издржливост на овие патики. Доколку сте љубители на винтиџ стилот, одберете ги овие женски патики на Nike и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн. Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Nike лого
 • Засилена ниска пета
 • Кожен горен дел
 • Среден ѓон од пена
 • Перфорации во пределот на прстите
 • Длабок профил
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер DR4973-601
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.243 MKD
  Заштеда 30%
  7.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5536-684
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.390 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DH3041-609
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.863 MKD
  Заштеда 30%
  4.090 MKD
  Големина
  1X
  2X
  3X
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5858-346
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.143 MKD
  Заштеда 30%
  4.490 MKD
  Големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DQ5761-346
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.514 MKD
  Заштеда 40%
  4.190 MKD
  Големина
  L
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DN1430-105
  Цена 8.090 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики AR3566-002
  Цена 11.490 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики FB2348-202
  Цена 8.790 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DC9486-103
  Цена 8.190 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DV3808-106
  Цена 6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD9864-500
  Цена 5.514 MKD
  Заштеда 40%
  9.190 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5