на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike Патики Air Jordan 1
Nike

Nike Патики Air Jordan 1

Код на производ: BQ6472-504
9.690 MKD
9.690 MKD
6.783 MKD
Заштеда: 2.907 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 37.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Jordan 1 е женска lifstyle патика за која инспирацијата се наоѓа во минатото. Тие се моделирани по моделот од 1985 година и продолжуваат да ја пренесуваат легендата на Nike на новите генерации. Овие ретро патики Jordan им даваат можност на обожавателите на големиот мајстор на кошарката да тргнат по неговите стапки. Премиум кожа и синтетички горен дел обезбедуваат издржливост, удобност и поддршка за вашиот сигурен чекор. Дизајнирани се по класичните патики Nike од тоа време, со нови модерни детали. Воздушниот ѓон обезбедува исклучителна удобност и дава препознатливо амортизирање. Патиките имаат полудлабок профил со класични врвки и логото на Jumpman јасно зборува за вашата спортска посветеност. Цврстиот гумен ѓон обезбедува одлично држење.
Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Полудолг профил
 • Врвки
 • Лого на Jumpman
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За жени
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB5110-133
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.952 MKD
  Заштеда 20%
  6.190 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DH3041-609
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.863 MKD
  Заштеда 30%
  4.090 MKD
  Големина
  1X
  2X
  3X
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CW4296-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.733 MKD
  Заштеда 30%
  8.190 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер BV4126-609
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.863 MKD
  Заштеда 30%
  4.090 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CZ8338-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.353 MKD
  Заштеда 30%
  4.790 MKD
  Големина
  M
  S
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DH0531-001
  10.190 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DD8959-103
  8.090 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ2530-300
  6.790 MKD
  Големина
  10
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DV3808-102
  8.090 MKD
  Големина
  10
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5