на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike Патики Jordan Series ES
Nike

Nike Патики Jordan Series ES

Код на производ: DN1856-002
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan Series ES е машка lifestyle патика инспирирана од ривалството помеѓу Мајкл Џордан и неговиот брат Лери. Во минимализмот и едноставноста често се крие нешто големо. Препуштете се на удобноста на овие кожени патики. Антилопа и мазна кожа се комбинираат со елегантна, ниска силуета за совршен изглед. Раширените, триаголни исечоци додаваат флексибилност за да се приспособат на пошироки стапала. Перфорациите во пределот на прстите обезбедуваат одлична циркулација на воздухот и ги одржуваат вашите стапала свежи наутро. Патиките имаат плиток профил со класични врвки во логото на Jumpman. Гумениот ѓон обезбедува совршено држење и му дава сигурност на вашиот чекор.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лого на Jumpman
 • Антилопа и мазна кожа во горниот дел
 • Перфорации во пределот на прстите
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Дарко
  Дарко
  12.08.2023. 18:43

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:13
  Дуксер FB7921-064
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.281 MKD
  Заштеда 10%
  8.090 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN5326-133
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.007 MKD
  Заштеда 15%
  5.890 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-508
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.823 MKD
  Заштеда 30%
  6.890 MKD
  Големина
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DA7180-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.350 MKD
  Заштеда 45%
  6.090 MKD
  Големина
  L
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FZ4709-104
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ4160-002
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FJ4146-102
  8.090 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4192-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  6
  6.5
  7
  8
  8.5
  9
  9.5