на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike Патики Air Max 90
Nike

Nike Патики Air Max 90

Код на производ: FD0678-100
8.490 MKD
5.094 MKD
5.094 MKD
Заштеда: 3.396 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 5.5Y 38 24
 • 5Y 37.5 23.5
 • 6Y 38.5 24
Количина: 1 ПАР
2
1
Зачувај

Nike Air Max 90 е патика која ќе го маѓепса секој тинејџер. Омилените патики од 90-тите сега ќе ги маѓепсаат новите генерации. Мека влошка, флексибилен ѓон, поудобен горен дел - моделот Air Max 90 се врати подобар од кога било. За издржливоста на овој модел е одговорен синтетичкиот горен дел, гумениот ѓон обезбедува флексибилност и слобода на движење на стапалата, па ќе уживате во секој момент - без разлика на активноста што ве очекува. Обликот на патиката е дизајниран да им даде повеќе простор на прстите и да обезбеди максимална удобност.
Спецификација:

 • Патики за тинејџери
 • Синтетички горен дел
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Лого Nike

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца
  Возраст За тинејџери
  Бренд Nike
  Боја Бела
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Дуксер FD2979-605
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FD3285-435
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  Големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FD3285-021
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.654 MKD
  Заштеда 40%
  6.090 MKD
  Големина
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD0694-100
  Цена 6.232 MKD
  Заштеда 20%
  7.790 MKD
  Големина
  3.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DV3607-101
  Цена 5.094 MKD
  Заштеда 40%
  8.490 MKD
  Големина
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Патики CD6864-026
  Цена 7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Патики CD6864-126
  Цена 7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ1602-100
  Цена 4.990 MKD
  Големина
  1.5Y
  10.5C
  11.5C
  11C
  12.5C
  12C
  13.5C
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3Y