на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike Патики Air Max 90 GTX
Nike

Nike Патики Air Max 90 GTX

Код на производ: DJ9779-002
Prosečna ocena:
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike AIR MAX 90 GTX се машки lifestyle патики кои обезбедуваат водоотпорна верзија на шампионските патики за трчање кои ги дефинираа 90-тите. Горниот дел од GORE-TEX ви овозможува да уживате во влажното време без да бидете мокри. Кожниот слој додава издржливост и дополнителна заштита, давајќи нов, остар изглед. Оригинално дизајнирано за трчање, воздушното перниче ја обезбедува добропознатата удобност. Надворешниот waffle ѓон обезбедува влечна, издржливост и ретро изглед.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • GORE-TEX горниште
 • Воздушно перниче
 • Гумен waffle ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За мажи
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Стефан
  Стефан
  13.03.2023. 14:58

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX1355-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.445 MKD
  Заштеда 50%
  6.890 MKD
  Големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-281
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.134 MKD
  Заштеда 40%
  6.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DX0577-386
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.290 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.733 MKD
  Заштеда 30%
  8.190 MKD
  Големина
  2XL
  L
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HF1939-100
  Цена 8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HJ3989-001
  Цена 11.490 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HF9383-001
  Цена 11.490 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HF3630-100
  Цена 9.490 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN6949-002
  Цена 12.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DQ8426-103
  Цена 9.690 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5