на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike Патики Air Max Motif Next Nature
Nike

Nike Патики Air Max Motif Next Nature

Код на производ: DZ5639-200
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max Motif Next Nature е патика за момчиња. Сè што ви треба за целодневно играње е видлива единица Max Air? Сметајте на нас! Инспирирани од AM1, овие детски патики ја слават уличната легенда со свеж, футуристички пресврт. Маслинесто зелената боја ги вкорени овие патики во природата, додека редизајнираната единица Air обезбедува кадифено амортизирање, за да можете целосно да уживате во забавата додека истражувате и играте. Брановидните линии на дизајнот на горниот дел го одразуваат стилот на Air Max 1, но со модерен пресврт. Редизајнираната единица Air ја користи единицата Air 2090 како инспирација за суперлесно амортизирање. Синтетичките и текстилните облоги се комбинираат за да се постигне ретро изглед, мазно и меко чувство. Гумениот ѓон со целосна должина обезбедува одлична влечна сила на различни површини. Жлебовите во ѓонот го прават флексибилен, за природно виткање со секој чекор.
Спецификација:

 • Lifestyle патики за момчиња
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од синтетички и текстилни облоги
 • Пена во средниот ѓон
 • Air единица за амортизирање
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За момчиња
  Возраст За тинејџери
  Бренд Nike
  Боја Зелена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD3297-672
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FD3285-493
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C881-023
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.890 MKD
  Големина
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FD3285-361
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C659-782
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.590 MKD
  Големина
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV5456-106
  Цена 4.490 MKD
  Големина
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DH2933-111
  Цена 5.992 MKD
  Заштеда 20%
  7.490 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CJ4092-002
  Цена 7.790 MKD
  Големина
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики BQ5453-100
  Цена 3.190 MKD
  Големина
  10C
  9C
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FQ4118-001
  Цена 7.490 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DA3199-004
  Цена 8.890 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y