на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Оваа сезона Nike ја претставува машката колекција за пливање која ќе донесе уште поголема еуфорија во вашите авантури на плажа.
Специјалната колекција на папучи и шорцеви за капење доаѓа во интересни и живописни бои кои ќе ве натераат да се издвоите од толпата.
Секако, доколку сте љубители на класичните стилови, ние ви подготвивме тренди Nike модели!

Зошто да бидете во обични костими за капење кога можете да бидете препознатливи во Nike?!
Нашите нови модели не само што се естетски привлечни, туку се дизајнирани да понудат најдобра можна поддршка и слобода на движење.
Тие се идеални за сите ваши летни авантури, без разлика дали тоа е пливање во базен, скокање на бранови или сончање на плажа.
Не ја пропуштајте можноста да го освежите вашиот летен изглед - бидејќи кој вели дека функционалноста не може да биде стилска.

Не пропуштајте ја можноста да додадете дополнителна доза на удобност и стил во вашите летни авантури.
Со Nike, летото 2024 година сигурно ќе биде незаборавно!