на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

FLEECE - комбинација на удобност и одлични перформанси

Развојот на руното започнува доцна во 1970-тите, проект предводен од Aaron Feuerstein.
На почетокот на 1980-тите, првите парчиња облека беа создадени од нова, иновативна ткаенина.
Веќе до средината на 1980-тите, руното се здоби со голема популарност во текстилната индустрија.
Лесните својства на руното, тоа што ја апсорбира влагата го прават идеален за зимските услови, но и за употреба за спортска облека.
Денес, преку континуиран развој, руното дефинитивно еволуираше како ткаенина. 

Постојат многу варијации на Fleece материјалот. Од лесна и мека ткаенина до слоевити, подебели дизајни кои се користат за екстремни услови. Подолу можете да ги видите главните 5 поделби во режимот на создавање: 

Polar Fleece - топол, има проток на воздух, брзо се суши, идеален за екстремно студени услови. Направен е од микторибер и се смета за еден од најзначајните пронајдоци на дваесеттиот век поради неговата широка употреба. Се користи од водечки светски брендови како што се Jack Wolfskin, Columbia, Ellesse и многу други. 

French Terry Fleece - лесен, издржлив и има проток на воздух. Брендот Nike, светскиот лидер во производството на спортска облека, ги препозна придобивките од овој материјал и создаде посебна линија на Nike Tech Fleece - врвен квалитет и перформанси. Погледнете ја понудата на производите на Nike Fleece овде

Stretch Fleece - особено отпорен на абење и кинење, главно се користи во производството на активна спортска облека за тренинзи и трчање, како и активности на отворено. 

Micro Fleece - една од најлесните форми, најчесто се користи за изработка на крпи, наметки и сл. 

Coral Fleece - исклучителна мекост и најчесто се користи во производството на облека и опрема за бебиња. 

Fleece материјалот најчесто се користи за облека со високи перформанси, како што се екстремни временски услови или за спорт. Изберете го најдоброто за вас.