на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike

Nike Маица Sportswear

Код на производ: FN8589-675
2.490 MKD
2.490 MKD
2.241 MKD
Заштеда: 249 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear е lifestyle маица за тинејџерки. Нема сомнеж дека обожавателите на опуштените модели ќе ја обожаваат. Таа лесно може да се комбинираат со панталони или шорцеви за нивниот урбан стил. Не премногу тесна, не премногу лежерна, изработена од мека и лесна ткаенина, совршена за секојдневно носење. Ребрестиот раб околу вратот се растегнува за полесно облекување и соблекување. Спецификација:

 • Животна маица за постари девојки
 • Опуштен крој
 • Ребрести јака
 • Извезено Futura лого
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DR7889-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.111 MKD
  Заштеда 10%
  6.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DQ8423-006
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.590 MKD
  Големина
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CD6864-024
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ4356-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.911 MKD
  Заштеда 10%
  8.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ4355-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FV5414-100
  1.512 MKD
  Заштеда 20%
  1.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FV5346-376
  1.352 MKD
  Заштеда 20%
  1.690 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FV5346-100
  1.521 MKD
  Заштеда 10%
  1.690 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS