на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Cortez Vintage традиција
Nike Cortez Vintage традиција
Buzz crew
12.06.2024.

Nike Cortez Vintage традиција

Во светот на модата кој постојано се развива, има малку производи кои успеваат да останат безвременски. Едни од нив се Nike Vintage Cortez патиките. Од раните почетоци во1970 - тите, овие патики станаа главен детал во спортскиот и секојдневниот аутфит, комбинирајќи ги со секој стил.

Нивните vintage карактеристики не се само во дизајнот на патиките, туку и во она што тие го претставуваат: поедноставни времиња, автентичност и  квалитет. Една од најголемите предности на Nike Vintage Cortez е нивната разновидност. Овие патики лесно можат да се вклопат со секој аутфит, од лежерен до шик изглед.

Nike Vintage Cortez се повеќе од обични патики, тие се симбол на стил кој трае и културно значење. Вклучувањето на Nike Vintage Cortez во вашата гардероба претставува прослава на класичната мода. Со нивниот безвременски дизајн и разновидност, овие патики се задолжителни за секој кој сака да комбинира стил, удобност и допир со носталгија.

Облечете ги Nike Vintage Cortez патиките и самоуверено излезете, знаејќи дека носите парче од модната историја што е секогаш во тренд.

Nike Vintage Cortez може да ги најдете во продавниците на Buzz и online.

 

Вашата Adna xoxo!

слично