на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

МОЈАТА МОДНА ПРИКАЗНА ЗА ASICS
МОЈАТА МОДНА ПРИКАЗНА ЗА ASICS
Buzz crew
15.05.2024.

МОЈАТА МОДНА ПРИКАЗНА ЗА ASICS

Љубители на урбаната мода,

Овој пат сакам да ја споделам мојата најнова модна приказна со вас и да ви покажам како со правилен избор на патики можете лесно да ги надминете стандардните.

Мојот избор беше изненадувачки дури и за мене. Како најновиот пар патики во мојот плакар за обувки, сосема неочекувано, но со многу пријатно изненадување, беа ASICS Gel-Kayano 14 патиките. Комбинацијата на нивната удобност и естетика ме воодушеви.

Како голем љубител на патики и некој за кој тие се дел од речиси секој аутфит, визуелниот впечаток што го оставаат ми е многу важен. Секојдневните обврски ми го прават животот полн со движење, активности и обврски, а освен тоа многу сакам да тренирам. Едноставниот изглед на моделот ASICS Gel-Kayano 14 се прилагодува на спортски и елегантен аутфит. Во мојот случај, тоа е буквално сè - од спортска опрема до јакни и палта.

Патиките Asics се синоним за удобност, но овој пат моделот Gel-Kayano 14 излезе подалеку од тоа. Верувај ми - ова се патики за секого. Можете да почнете да тренирате со нив наутро, да одите на работа и на забава навечер. Овој модел лесно може да одговара на која било аутфит. Освен што се познати како патики за трчање, тие ја доведоа својата естетика до врвот, па можат да се носат со секојдневни комбинации. Комбинацијата на бела и беж ни дава можност да се вклопиме и прилагодиме на секој стил. Нивниот дизајн и избор на материјали е за пофалба. Покрај естетиката и удобноста што ја имаат, тие се многу отпорни и сигурни во различни ситуации - од работа до вечерно излегување. Изработени се од квалитетни материјали, па секој чекор во нив е лесен и стабилен, што игра важна улога во ситуации кога брзаме цел ден.

Доколку сеуште не сте му дале шанса на овој модел, време е да го воведете во вашата модна приказна. Побарајте го вашиот пар Gel-Kayano 14 во продавниците на Buzz и online.

 

До следно гледање,

Iva Šćekić

 

слично