на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Puma Palermo: Откријте ја елеганцијата на едноставноста
Puma Palermo: Откријте ја елеганцијата на едноставноста
Buzz crew
09.05.2024.

Puma Palermo: Откријте ја елеганцијата на едноставноста

Здраво дечки,

Повторно сум тука со вас, но овој пат со друг модел во кој се заљубив на прв поглед.

Мојот избор се случи само за неколку секунди. Puma Palermо е позната и сакана силуета од 80-тите. Она што го разликува овој модел од другите е начинот на кој е изработена оваа патика, од каде доаѓа и името на моделот. Нов, класичен и што е најважно удобен – овој модел добива полежерен и поедноставен изглед. Тоа беше првото нешто што ми се допадна кај овој модел.

Puma Palermo се совршена комбинација на удобност и модерно. Нискиот ѓон на патиката и елементите во него ја отсликуваат урбаната сцена. Puma Palermo  секогаш ќе бидат мојот прв избор бидејќи ми даваат слобода да се изразам.

Puma  дефинитивно внимава на деталите и стилот. Со својата класична силуета и едноставен изглед, Puma Palermo лесно може да се комбинира со било кој аутфит. Знаете дека мојот стил е еден од начините на кои се изразувам. Сакам контрасти, па затоа ги искомбинирав овие патики со мојата омилена капа New Era во сина боја и нагласеното лого NY во кафена боја, која ја комбинирав со Nike HERITAGE торбица.

Купете ги вашите Puma Palermo патики достапни во продавниците на Buzz или online.

 

Stjuarti

 

слично