на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

CONVERSE Tenisice Run Star Legacy Cx
CONVERSE Tenisice Run Star Legacy Cx
Buzz crew
24.04.2024.

CONVERSE Tenisice Run Star Legacy Cx

Конечно, дојде време...! Со потоплото време и сончевата пролетна сезона се враќа сезоната на патиките. Ги оставам сите чизми и патики со густо крзно на дното на плакарот и ја отворам сезоната на удобни, лесни и стилски патики со новите патики CONVERSE Run Star Legacy Cx.

Заедно со мене запознајте ги CONVERSE Run Star Legacy Cx. Овие патики, чија компанија произведува многу артикли повеќе од 100 години, се најпрепознатливи по дизајнот на патиките на Chuck Taylor. Овој модел е само ново продолжение на дизајнот на Chuck Taylor. Продолжување, надградба или редизајн - одлучете сами.

'Старки' или 'all star' кое и да е име што го користите, се согласувам со секое од нив, а сигурен сум дека ќе се сложите и со мојот избор на патики кога ќе ги прочитате сите пофалби што имам да ги кажам за овој модел. CONVERSE Sneakers Run Star Legacy Cx се секако дел од линијата на Chuck Taylor и се украсени со познатото лого кое е бело и сиво на страна на патиките со уште еден индикативен знак - мала лента на горниот дел од јазикот на која е сошиено Chuck Taylor . Новитетите што ги забележувам и ги обожавам на овие патики се издолжената „јака“ и јазикот (со кои многу полесно и побрзо ми е да ги облечам патиките без „лажичка“), дополнително зашиените шилци на страна што им дават различен изглед од другите модели и средниот ѓон од лесна пена CX што е задебелен (за разлика од класичниот среден дел кој е 3 cm).

Мојот омилен модел е веќе на моите нозе, каде е вашиот? Ако ви треба помош да визуелизирате со што одговараат овие старки, тие всушност одат со СЕ, но некои од моите омилени комбинации се шорцеви и поширока маичка, лежерен фустан до колена, хеланки или подолги панталони и кроп топ. Нема да погрешите со ниту една од овие комбинации.

Побарајте ги CONVERSE Run Star Legacy Cx патиките во најблиската BUZZ продавница или online.

 

@noelleofficial_

слично