на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Buzz crew
08.06.2016.

Блажо Симоновски

Запознајте се со Блажо, зависник од адреналин, Скејтер цели 25 години, еден од основачите на freestyle snowboarding во Македонија (од 95-96та) и нормално, голем љубител на патики.

За неговото колекционерство има да се зборува многу, првите Џорданки ги освоил на Nike Hoops Day 1998 година, а сериозно се посветува на собирање на патики од 2000та. Во колекцијата има најмногу Jordan, но и Nike SB и Air Max, како и некои важни модели од историјата на кошарката.

Омилени патики му се Jordan 4 Bred, а патики кои би сакал да ги има во својата колекција се Nike SB Dunk Paris, и Jordan 6 Doernbecher, меѓу стотиците други.

Со Блажо ќе зборуваме за мнооогу патики, скејтање и нивна комбинација во BUZZ. Останете тука.

Instagram: https://www.instagram.com/sbblade23/

Facebook: https://www.facebook.com/blazo.simonovski

слично