на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
30.08.2017.

SPORT BECOMES STYLE

Hey! Дали се сеќавате на мене?


„Fashion baby“ се враќа на голема врата за да ви ги претстави новите Adidas Originals патики. Моделот за кој зборуваме е EQT, кој е инспириран од легендарните модели на патики од 90-тите, кога сме биле мали бебиња, и со почетокот на оваа година овој модел го имаше својот голем  „comeback“ кога премиерно беше прикажан во февруари. Се сеќавам на забавите кои беа направени по повод лансирањето на овој модел, кога се враќав од  London Fashion Week, и од авионот отидов до дома на половина час и веднаш отидов на EQT забавата.


Кои се карактеристиките на новиот EQT модел? POP OF COLOR. Женскиот модел е во aqua blue боја која е толку многу примамлива што не е нормално. Кога ги погледнав не можев да престанам да размислувам дали повеќе би биле фит со тотално црни аутфит или некои луди бои, како на пример „baby pink“. Она што можам да кажам е дека се премногу удобни, лесни и многу модерни. Една од работите кои најмногу ме привлекоа е асиметричкиот јазик на патиките, кој така добро изгледа на нозете. И со тоа што се направени од плетен материјал, искористете го остатокот на летото и почетокот на есента за да ги износите.


И да, не е препорачливо да ги носите по улици на кои има гужва, затоа што толку многу се упадливи што буквално го запираат сообраќајот. cheeky


Du Yo

слично