на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Unleashing Sneaker Magic: The Cool Reconstruction of the '80s!
Unleashing Sneaker Magic: The Cool Reconstruction of the '80s!
Blogger Pick
24.05.2023.

Unleashing Sneaker Magic: The Cool Reconstruction of the '80s!

Поздрав! Mirel овде, претставувајќи се себеси како креатор на модни содржини. Долго време сум ангажиран во модното поле, а мојот стил многумина го опишаа како освежувачки нарушувачки. Го комбинирам моето знаење и искуство со уникатен стил на снимање и зборување што е насекаде. Па еј, еј, кој подобро да ви каже за пар редизајнирани патики од 80-тите кои сега изгледаат модерно? Извини, не можам да те слушнам преку екранот, но се надевам дека си рече: „Ти, Mirel!

 

За да го почитувам мојот нетипичен стил на комуникација, да започнеме со крајот. Овие патики се апсолутно сензационални! Комбинацијата на бои е извонредно разновидна и тие се неочекувано удобни. Она што најмногу го сакам кај нив е изобилството на исклучителни детали. Како што секогаш велам, „деталите ја прават разликата“. Сега, дозволете ми да ви кажам повеќе за нив.

Еден аспект што веднаш ми го привлече вниманието со Nike Dunk Low Remastered е неговиот деконструиран пристап. Отсекогаш ми се допаѓал овој концепт, но до сега немав најдено пар кој ќе го прифати и ќе ми го освои срцето (намигнување, намигнување). Чистиот, но секојдневен и малку неуреден изглед на овие патики лесно ги прави впечатливо парче во секоја облека. Без разлика дали ќе ги комбинирате со фармерки, карго панталони, па дури и со елегантни шорцеви, тие додаваат допир на живот и стил. Речиси е невозможно да се тргне наопаку со нив. Вниманието на деталите е апсолутно извонредно, од шавовите и суптилниот допир на портокал што ги издвојува, до белиот ѓон што им дава винтиџ изглед и деконструираниот јазик и ознаката Nike зашиена на страна. Тие се практично уметничко дело.

Знам што мислиш: „Во ред, Мирел, но која е лошата страна? Се обложувам дека им е непријатно или нешто слично“. Па, да ви кажам дека го имав истото очекување додека всушност не ги облеков, а мојата реакција беше: „Што? Бев искрено шокиран од тоа колку удобно чувство  на твоите нозе. Ги носам со денови за време на снимањето и фотосесиите и апсолутно ги сакам. Сепак, бидејќи сакам да бидам колку што е можно транспарентен, овој пар има две главни недостатоци, па ајде да разговараме за нив. 1. Сите ќе бидат толку фокусирани на вашите патики што можеби нема да обрнат внимание на тоа што го зборувате. 2. Откако ќе ги купите, ќе ги носите без престан цел месец и ќе заборавите дека поседувате други парови.

Како заклучок, овие патики навистина ме воодушевија од секој аспект. Се чини дека ме избраа мене наместо обратно, бидејќи долго време копнеев по dunks and reconstructed sneakers Значи, мислам дека е време да ги посетите продавниците на Buzz или да ги видит е onilne и да дозволите тие да ве изберат

BAM!

 

Mirel

слично