на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Air Max Furyosa
Nike Air Max Furyosa
Blogger Pick
05.04.2023.

Nike Air Max Furyosa

Пролетта не можеше да започне подобро; влегуваме со стил со Nike Air Max Furyosa.

 

 

Јас сум долгогодишен обожавател на Nike патики и нивните модели, од кои секоја има своја приказна. Така овој модел на патики ја однесе победата за автентичност, стил и „лесни за носење“. Новата силуета на Nike, која ги враќа вибрациите од 90-тите со својата иновација. Сакате да се пофалите со супериорен стил? Овие патики се издвојуваат со нов дизајн кој комбинира различни материјали и бои, што им дава модерен, уникатен и елегантен изглед.

Подгответе се да направите диви чекори со животински принт и црвени нијанси, кои целосно ги истакнуваат, додека црно-белите комбинации се грижат совршено да се вклопат со секое парче облека.

 

 

Веќе знаете дека Air Max е познат по максимална удобност кон која се стремиме сите, а со овој модел тоа лесно се постигнува. Би сакала да подвлечам дека сум во движење во нив цел ден и ноќ. Преку ден со лежерен изглед, а навечер дури и на забава облечена во фустан. Има ли нешто подобро?

Удобноста не значи дека треба да правите компромис за стилот и кој подобар начин да го покажете тоа отколку со системот Furyosa.

Сè на сè, Nike Air Max Furyosa Trainers се врвен избор за секој што бара извонредни перформанси, издржливост, удобност и стил. Тие се моите омилени животни стилови и сигурен сум дека полека стануваат и ваши.

Majda Stamenković – Buzz Crew

слично