на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
16.08.2017.

Puma Ignite Limitless Knit: Test drive in time

Како sneakerhead, еден од моите ритуали за патики е да ги тестирам и да видам дали се вклопуваат во мојата дневна рутина. Тоа е како автомобилите – ги гледаш, ги возиш и ги сакаш или не. Кога ги тестирав, новите Puma Ignite Limitless во „Olive green“ боја, уличната игра буквално се промени. Сега можам да кажам дека моделот токму во оваа боја е апсолутен тренд убиец. 


Puma е, секако име во историјата на патиките кое треба да се запамети. Нивните патики секогаш даваат чувство на слобода и неограничени можности. И тука сме, есента 2017 со вистински „game-changer“, Puma Ignite Limitless Knit со луксузни детали, здебелени букви и агресивни димензии.


Моделот дефинитивно е најновот преземање во “atheleisure” трендот. Се одликува со високи технички карактеристики во комбинација со дизајнот на уличната мода. Full-length Ignite пената придонесува за да чувствувате енергија во текот на целиот ден, а поради рефлексивните детали, секогаш ќе бидете видливи во рефлекторите во текот на ноќта.


Без разлика дали сакате да бидете авантурист кој патува напред или назад во времето, или само сакате да бидете во центарот на вниманието, тогаш Puma Ignite Limitless Knit „мора“ да биде дел од Вашата гардероба оваа есен. Мој е сигурно. smiley

 

Konstantin

слично