на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE AIR MORE UPTEMPO: A TIMELESS CLASSIC
NIKE AIR MORE UPTEMPO: A TIMELESS CLASSIC
Blogger Pick
14.12.2022.

NIKE AIR MORE UPTEMPO: A TIMELESS CLASSIC

Nike Air More Uptempo е една од најпознатите легендарни патики на Nike. Патиката за прв пат беше издадена во 1996 година и оттогаш постои, што ги прави класичен модел кој никогаш не излегува од мода. Не само што оваа патика изгледа одлично, туку нуди и супериорна удобност и поддршка, поради системот за амортизација со воздушни џебови во средниот ѓон за дополнително отскокнување при одење или трчање.

 

Но, не е само изведбата на патиката што ја направи хит во светот на модата. Храброто брендирање „AIR“ и целокупниот дизајн на истата ја прават уникатно парче, а со текот на годините е прифатена од многу поединци кои се занимаваат со мода. Всушност, Air More Uptempo беше прикажана во многу едиторијални серии од високата мода и го носеа познати личности и модни инфлуенсери. 

Uptempo е дефинитивно култна силуета, но според мене прилично потценета, барем во Словенија. Но, на глобално ниво, особено во светот на модата, тие претставуваат добро познат модел и многу луѓе сакаат да ја носат поради нејзините препознатливи детали.

Air More Uptempo е совршен за секој кој сака да даде изјава со своите обувки без да се загрози удобноста или перформансите. Изгледаат одлично кога се во комбинација со фармерки, шорцеви или дури и џогери за да можете да ги носите насекаде! Тие се исто така достапни во повеќе бои за да можете да најдете нешто што совршено одговара на вашиот индивидуален стил - без разлика дали преферирате светли бои како црвена и сина или посуптилни тонови како црно-бело, има по нешто за секого!

Nike Air More Uptempos се одличен избор ако барате стилски, но удобни патики. Па зошто да не ги додадете овие безвременски класици во вашата гардероба денес?

 

Nike Air More Uptempo може да ги најдете во сите продавници на Buzz или online.

 

Tadej Kolar Jetski

слично