на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ACBC EVERGREEN: Во чекор со модните и еколошки трендови
ACBC EVERGREEN: Во чекор со модните и еколошки трендови
Blogger Pick
07.12.2022.

ACBC EVERGREEN: Во чекор со модните и еколошки трендови

Здраво на сите!

 

За почеток, ајде да се запознаеме - јас се викам Ива Шќекиќ и од скоро сум член на Buzz Crew. Како некој што ја обожава sneaker културата, многу сум возбуденa што сум дел од оваа приказна. Мојата опсесија со патиките расте со годините, па во мојот плакар за чевли можете да најдете различни силуети на броевите од 39 до 41. Ако се случи патиките да ме освојат на прв поглед, не ми е ни грижа дали се со вистинска големина - Ги земам и да се за број или два поголеми. Ги носам во сите прилики и тие се задолжителен дел од мојот стил.

 

Поради бурното темпо и бројните активности во текот на денот, важно ми е патиките да бидат удобни, какви што најчесто се. Но, признавам дека во мојата колекција има патики кои ме привлекоа исклучиво поради нивниот изглед и на кои не можев да им одолеам, па морав да ги имам, без разлика што можеби не ми се најудобни.

Неодамна ме воодушеви веста дека во Buzz пристигна нов бренд на патики. ACBC е име за кое сигурно сте слушнале доколку сте љубител на „Eco“ мода. Нивните патики се уникатни токму поради начинот на производство базиран на биоразградливи и рециклирани материјали. Не само ѓонот, туку и секој детал од овие патики се изработува од обновливи извори. Одлично, нели?

 

Отворена сум за различни модели на патики и често сакам да експериментирам - од дизајнерски парчиња до спортски класици. За денешниот аутфит ги избрав ACBC Evergreen патиките дизајнирани во соработка со познатиот моден бренд Александар Смит. Во светот на модата сум од детството, се занимавам со манекенство долги години и запознаена сум со различни дизајнерски парчиња. Дефинитивно можам да кажам дека комбинацијата на удобност и дизајн на овие патики е на врвот. Една од покорисните информации за мене, како голем колекционер, е дека овие патики се направени од одржливи и 100% природни, неживотински материјали.

Моделот ACBC Evergreen е унисекс и лесно ќе се вклопи во различни стилови, и со машка и со женска облека. Дефинитивно ќе ги носам со многу аутфити, а сосема е можно наскоро во мојата колекција да се најде уште една боја од овој модел.

 

Евергрин патиките, како и другите модели на ACBC, можете да ги најдете во сите продавници на Buzz или онлајн.

 

Iva

 

слично