на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Do it JUMBO, never do it tiny
Do it JUMBO, never do it tiny
Blogger Pick
02.11.2022.

Do it JUMBO, never do it tiny

Здраво екипа,

 

Иако сме во длабока есен и ги користиме последните сончеви денови оваа година, времето сеуште дозволува носење на светли бои на гардероба и бели патики. Затоа овојпат мојот избор се патикте Nike Blazer ’77 Jumbo.

Nike Blazer '77 Jumbo се патики со безвременски дизајн. Огромниот Swoosh дизајн на овие патики и големите врвки им даваат забавен и необичен изглед. Зашиените кожни постави и мекиот велур на прстите внесуваат ретро вибрации. Дебелиот, мек јазик го подобрува прилепувањето на површина и обезбедува поголема удобност. Иако се ‘’високи’’ патики ребрестата ткаенина на петицата е еластична, што го модернизира класичниот изглед на овој модел и ги прави лесни за облекување.

Од страните има огромно (JUMBO) Nike лого што на прв поглед изгледа доста нападно, но мене баш тој момент ми го привлече вниманието. Надворешниот ѓон од гума дава препознатлив Nike изглед, додека прилагодениот гумен ѓон има карактеристична шара и добро се прилепува на површини. Доколку сакате да бидете забележани каде ѝ да се појавите, без да се откажете од удобноста и квалитетот, овие патики се идеалниот избор за вас.

Едноставниот colorway стои буквално на се и е многу лесен за комбинирање, се надевам ќе ви се допадне како јас тоа го направив. Овој модел на Nike Blazer '77 Jumbo е достапен во сите Buzz продавници како и online.

 

@plugoja

слично