на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ROLLING THE DICE WEARING NIKE AIR MAX 90 XCAT
ROLLING THE DICE WEARING NIKE AIR MAX 90 XCAT
Blogger Pick
05.10.2022.

ROLLING THE DICE WEARING NIKE AIR MAX 90 XCAT

Hey yo!

Есента започна, а ние сме навикнати секоја година во ова време да започнуваме нова страница. Како училиште, на пример, или некој проект, професионално кажано. За мене е одличен почеток бидејќи блогирам за прв пат на Buzz и сум мега возбуден! Јас сум Алекс, но можете да ме нарекувате и со моето уметничко име, „Dice“. Сакам рими и игра на зборови и сум активен во хип-хоп сцената со Кев, со кој имам музичка супер-соработка во подем.

За секој рапер облеката е многу важен аспект бидејќи пренесува нешто. Може да даде мали индиции: музички преференции или афинитет за одреден бренд; тоа е дури и патоказ за нашиот карактер. Од мали нозе ме привлекуваше урбаниот стил и чувствував дека широката облека ме дефинира. Бидејќи се широки, тие се мега-удобни - а удобноста ми е многу важна. Затоа избрав да ги носам овие прекрасни Nike Air Max 90 XCAT денес. Новиот дизајн на горниот дел ми ги привлече погледите, во оваа класична силуета на Air Max 90. Кожните елементи се во совршена хармонија со материјалите од синтетички влакна кои му овозможуваат на стапалото да дише. А стилизираните букви NIKE на петицата се апсолутно брилијантни!

Лично, јас ги гледам зелените акценти како аналогија донесена со фактот дека Nike користеше рециклирани материјали за производство на овие патики во нивната борба за заштита на природата и нивната цел да постигнат нула емисии на јаглерод и нула отпад, според нивната кампања „Move to Zero“. Но, исто така, тие зелени акценти даваат допир на оптимизам, посакуван контраст со есенската боја на врвовите на дрвјата. Тоа е затоа што Air Max 90 секогаш ќе биде свеж на урбаната улична сцена, без оглед на сезоната или модните трендови.

Сакате удобност и стил? Го знаете одговорот. Како и секој Air Max 90, ова издание на XCAT е многу разноврсно. Ги споив со дуксер Air Jordan, совршен за времето надвор. Иако мојот стил на облекување е широк, како што споменавме погоре, Nike Air Max 90 XCAT одговара на речиси секоја облека. Може да се носат со спортски комбинации, но и со покласична гардероба. Мешавината на класиката и спортската забава е многу во тренд. Не можете да погрешите со Nike Air Max 90, верувајте ми!

Сè што сакам да кажам е: видете сами. Само одете во BUZZ и пробајте ги, сигурно има продавница во вашата близина. Погледнете како можете да ги комбинирате со парчињата гардероба, па дури и да усвоите сосема нов изглед, зборувајќи за сите промени што ги носи есента. Не бидете срамежливо, персоналот во која било продавница на Buzz е многу љубезен, ги знае најновите трендови и може да ви даде супер-кул совет! Како и да е, можете да ги најдете и на online ако сте со полн распоред.

Ви посакуваме супер есен, полна со бои и насмевки!

Dice

слично