на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

OZ WE GOOOOOOO
OZ WE GOOOOOOO
Blogger Pick
14.09.2022.

OZ WE GOOOOOOO

Здраво дечки,

Пак јас, но овојпат како дел од Buzz Crew-то.

Иако сум голем фан на Nike , овојпат новиот модел на Adidas Ozweego Celox“ пријатно ме изненади со неговиот дизајн и  удобност.

Adidas OZWEEGO “Celox се Lifestyle патики, дизајнирани да одговараат на сите модни предизвици.

Adiprene+ кој се наоѓа во предниот дел на ѓонот го прави секој чекор лесен и удобен, додека констуркцијата налик на чорап го спречува поместувањето на стапалото.

Горниот дел од патиката е направен од текстил и мрежа што нежно се обвиткува околу вашите стапала, а во исто време ги комбинира удобноста и издржливоста што ја сакате. Делумно се направени од рециклиран отпад. Мекиот, удобен и лесен среден EVA ѓон со Adiprene и Adiprene+ перничиња обезбедува совршено амортизирање и додава удобност.

Патиките се одликуваат со плиток профил и класични врвки. Мене искрено ми наликуваат на Yeezy Foam Runner (Don’t tell Kanye I said that).

Со сигурност овој модел Adidas Ozweego “Celox ќе биде дел од мојата ротација на патики во претстојниот период и истиот можете да го најдете во сите Buzz продавници како и online.

Желбата да станам дел од Buzz Crew ми е уште од првиот момент кога видов како тогашната екипа визуелно се изразуваа преку својот стил на облекување и дека sneaker културата е на високо ниво и на овие простори, сакав и јас да бидам дел од таа приказна.

Неколку години подоцна со огромно задоволство можам да кажам дека сонот ми е исполнет и можам да споделам дел од мојот начин на живот и познавање на street културата.

Доколку имате желба да ве фотографираат и да го изразувате вашиот стил на облекување исто како мене потрагата за нови членови на #BuzzCrew е започната!

Доколку сакаш и ти да бидеш дел од #BuzzCrew заследи ме на Instagram, погледни го мојот пост за потрага на Buzz членови и според правилата потруди се да ни докажеш зошто си најдобриот избор за #BuzzCrew.

Се гледаме во #BuzzCrew.

 

Plugoja

слично