на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Keep the summer with Nike Air Max Pre-Day SE
Keep the summer with Nike Air Max Pre-Day SE
Blogger Pick
31.08.2022.

Keep the summer with Nike Air Max Pre-Day SE

Здраво Buzz!

Јас сум Звезди од Buzz Crew'20 и Mint Stories, блог каде што ја споделувам мојата страст за модата, фотографијата и патувањето. Токму овие три мои омилени активности ме вратија кај вас дечки. Имам и една важна објава - открив како летното расположение никогаш не завршува со најновиот модел од легендарната линија Air Max на Nike, Nike Air Max Pre-Day SE кој ќе ви го претставам денес и ќе ви дадам неколку идеи за некои супер комбинации.

За почеток, моделот е едноставен микс помеѓу розова и беж боја, што е супер бидејќи сакам практични и лесни нијанси за усогласување во мојата гардероба. Двете бои се супер лежерни, а сепак свежи и ефективни. Па, малото сонце е мојот омилен елемент бидејќи тоа се оние знакчиња во шема кои веднаш привлекуваат погледи и стануваат врв. Новиот Nike Air Max Pre-Day SE го комбинирав со плисирано здолниште со принт од лимон, кое одлично се вклопува со летниот дух што се носи. Можете да го комбинирате со маичка Buzz со чист дизајн или горен топ дел. Деталите прават спектакуларен изглед, па затоа обожавам да ги комбинирам моите аутфити со овие мали акценти.

Покрај различниот изглед, важно ми е да носам „одржлива мода“, тренд кој Nike го турка и следи со години со секој модел. Новиот Nike Air Max Pre-Day SE е исто така направен од рециклирани материјали, а овде тие исто така се насочија кон природни ткаенини, како што е лен, од што се направени поголемиот дел од патиките. Сигурен сум дека овој избор не е случаен, а лично ме потсетува на ретро хамакови каде безгрижно лежите на плажа и го гледате морето. Се чувствувате исто како да пловите во облаците со Nike Air Max Pre-Day SE, кој е надополнет со силуетата со речиси целосно видлива воздушна капсула, која исто така визуелно дава чувство на леснотија.

Ако веќе сте заљубени во технологијата и моделите на Nike - можете да најдете многу повеќе во нивниот избор на BUZZ.

И сега ви велам чао и се гледаме на новите состаноци на Buzz!

Звезди

слично