на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

»Be »bold« with adidas Forum«
»Be »bold« with adidas Forum«
Blogger Pick
24.08.2022.

»Be »bold« with adidas Forum«

Еј!

Веројатно веќе ме познавате, бидејќи неколку пати работев со тимот на Buzz. Ако сè уште не сте слушнале за мене, јас сум Агата Коцијанчиќ, љубител на модата и удобноста. Со оглед на тоа што остануваат само уште неколку дена од летото и навистина сакам да ги користам надвор во градот, мојот омилен избор во моментов се спортските уличен стил на adidas. Бидејќи сакам едноставен, удобен и спортски стил и верувам дека не сум единствениот ентузијаст, ќе ви ги претставам моите омилени парчиња со кои можете да направите луди комбинации.

Омилените обувки ми се тренди и удобни патики со кои стилски го комплетирам мојот аутфит. Adidas Forum Bold беше претставен во 1984 година и брзо го освои светот. Кошаркарската ДНК се врати на улиците посмела од било кога. Присутни се сите класични елементи: X дизајнот и луксузниот кожен горен дел. Новиот модел е подигнат на повисоко ниво со платформа која го комплетира мојот аутфит. Така тие се совршени за сите нас кои ги сакаме спортот и модата во исто време. Дозволете ми да ви кажам зошто ми се допаѓаат толку многу и како сакам да ги комбинирам.

Секојдневно носам патики бидејќи сакам да се занимавам со спорт и затоа ми е важно тие да не ми пречат во секојдневните активности. За овие топли летни денови, adidas TEE DRESS е мојот задолжителен производ. Во комбинација со Adidas Forum Bold, тие го создаваат мојот совршен летен аутфит кој никогаш не ми недостасува.

Она што најмногу ми се допаѓа кај моделот Adidas Forum Bold е тоа што можат да се комбинираат со секое парче облека. Дури и ако одлучите да носите комбинација од кратки adidas SHORTS TIGHTS или долги adidas 3-STRIPES хеланки, во комбинација со adidas Adicolor Classics Trefoil маичката, овие патики одлично одат. На крајот можете да ја додадете тренерката adidas Originals Primeblue која убаво го комплетира аутфитот со детали од “3-црти” по должина.

На online Buzz или во продавниците можете да најдете Adidas Forum Bold патики и другите споменати артикли.

Забавувајте се и смејте се многу.

Agata

 

слично