на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Escape in the city with Terrascape 90
Escape in the city with Terrascape 90
Blogger Pick
10.08.2022.

Escape in the city with Terrascape 90

Еј, Базовци!

Јас сум Кев и прв пат ви пишувам приказна за блогот на Buzz. Веќе некое време сум активен на романската хип хоп сцена и веројатно некои од вас веќе ме познаваат од Instagram, каде сум познат како @kevinaqwe.

Уличниот стил секогаш ме дефинираше, а Nike Air Max Terrascape 90 ми го привлекоа вниманието и решивме заедно да избегаме од градот.

Класичната силуета на Air Max 90 одговара на новите технологии и новите материјали. Дополнително концептот за рециклирање имплементиран во овој модел ја прави мојата страст за патиките поголема. Гледам дека Nike прави напори да има неутрален отпечаток на планетата и лично мислам дека секој од нас мора да биде свесен колку е важна околината во која живееме. Како крајни корисници, ние уживаме во урбаната мода, но ја носиме и одговорноста да ја чуваме природата чиста. Материјалите што се користат за изработка на Terrascape доаѓаат од рециклиран отпад, и јас мислам дека тоа е прилично кул!

Покрај еколошкиот аспект, Nike Air Max Terrascape 90 совршено ги исполнуваат моите очекувања. Тие се удобни, погодни за напорен ден кога сте во постојано движење. Горниот текстуриран дел одлично се прилагодува на стапалото, додека пак ѓонот е јака страна на сите Air Max. Нивниот изглед ми беше интересен, малку се проѕирни, со врвен, футуристички изглед. Овој ретро футуристички изглед е исклучително кул, според мене. Евидентно е дека каде и да одите во нив секогаш ќе бидете забележани. За да го направам аутфитот совршен, за ова мало бегство од градот покрај Nike, избрав Buzz маичка која е со неверојатно пријатен материјал.

Nike Air Max Terrascape 90 и многу други урбани модели можете да најдете во продавниците на Buzz и online.

 

До следно читање,

@Kevinaqwe

слично