на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

SUMMER BLAZIN’
SUMMER BLAZIN’
Blogger Pick
22.06.2022.

SUMMER BLAZIN’

Здраво луѓе! Јас сум Вања Вучковиќ, јутјубер од Тиват и ова е првиот блог што го пишувам за вас. Имам 16 години, постојано сум во движење и секој слободен момент го користам за возење скејт и велосипед. Животот на брегот е полн со сонце и спокојство, па затоа боите и светлата облека спонтано станаа незаменлив дел од мојот стил, а удобните патики се нешто што апсолутно се подразбира! Ова лето мојот избор се Nike Blazer Low патиките. Лесен летен модел, кој е комбинација на класика и разиграни бои, лесно се комбинираат со секоја облека и што е најважно, Blazer моделот е совршен за скејтбординг и за новите летни авантури кои претстојат!

Nike Blazer се еден од најстарите Nike модели досега. Во 70-тите се носеа како кошаркарски патики, а денес важат за casual lifestyle модел. Скејтерите ги обожаваат бидејќи долниот дел е подебел и е направен од гума, што ги прави многу цврсти и издржливи. По удобноста најважен е квалитетот, па затоа се еден од оние модели кои секогаш ги имам на полицата за патики. Комбинацијата на кожа со мек велур и цврст гумен ѓон ќе ви биде верен сојузник во сите ваши акции и авантури.

Nike Blazer Low поставува нови стандарди на стил, преку кои можете да ја доживеете класиката на сосема поинаков начин.

Летото штотуку почна, затоа обезбедете го вашиот пар на време и не се штедете на долгите летни возења, бидејќи ако некои патики можат да го издржат тоа, тоа се Nike Blazer Low патиките.

Побарајте го моделот во вашите омилени комбинации на бои во најблиската продавница на Buzz или online. До следното читање. 

 

Вања

 

слично