на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Walk On Air with Nike Air Max 2021
Walk On Air with Nike Air Max 2021
Blogger Pick
01.06.2022.

Walk On Air with Nike Air Max 2021

Ќе го започнам овој блог со првата реченица што ја изговорив кога ги видов: „Што е ова, вселенски бродови?!“

 

Овој Nike Air Max 2021 има целосно футуристички изглед. Гледајќи ја целосно новата силуета, врвките, јазикот и ѓонот веднаш привлекуваат око. На горниот дел материјалите се различни. Основата е изработена од сив најлон. Околу врвките и петата има кожна обвивка. На прстите има гумени точки и мрежеста плоча на внатрешната страна на патиката. Сето ова е поврзано со видливи портокалово-жолти шевови.

Ѓонот е многу впечатлив елемент. Се состои од два дела. Задниот дел има целосно видлива жолта Air единица со црн гумен кафез околу него. Делот под предниот дел на стапало е изработен од бела пена. Над средниот ѓон има портокалова гумена облога.

Мешавината на црна, жолта и портокалова ме асоцира на оган, што дефинитивно се потврдува ако се погледнат краевите на врвките. Сакам оган и за мене тоа е плус.

Уште еден плус, овој Air Max е дел од проектот Move To Zero заснован на одржливост. Модната индустрија е една од најзагадувачките индустрии во светот. Nike сака да помогне да се намали ова и најмалку 20% од материјалот на моделот се рециклира. Постоечката пластика, предива и текстил повторно се користат за да се намалат емисиите на CO2. Со нивниот проект Move To Zero, тие се обидуваат навреме да ја спасат Земјата.

 

Во однос на удобноста, би можел да користам многу суперлатив за да ја опишам патиката. Комбинацијата на воздушни перничиња, сунѓер и гумени ѓонови обезбедуваат супер меко чувство. Ова е вистинскиот избор за сите оние кои на прво место ја ставаат удобноста, без разлика дали одите само до продавница или трчате.

Nike уште еднаш потврди дека наследството може да се оживее и границите да се поместуваат повторно и повторно. Nike Air Max 2021 се дефинитивно патики кои морам да ги имам во мојата колекција и кои ќе сакам да ги носам секоја наредна сезона.

Nike Air Max 2021 можете да го најдете во различни бои што ќе ја предизвикаат вашата храброст на улица, во продавниците на Buzz и online.

 

Се читаме наскоро,

Кики

слично