на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
19.07.2017.

It's all about the balance

Имам некоја чудна потреба се што правам да биде во совршена рамнотежа. 


Никогаш не ги сакав работите кои се претерани, нападни, натрупани, кои се премногу, на пример Лејди Гага, Денис Родман моментите... Само баланс. Едноставно е.

Биди умерен и смирен во сѐ што правиш е одликата на големите луѓе. На пример, Стив Џобс никогаш не се грижеше за разнебитувањето и присуството во јавноста, иако имаше повеќе од доволно начини, средства и причини да биде во центарот на вниманието.

Инаку, Стив е cool дечко по уште една работа. Носеше New Balance.


Неодамна изгубив неколку секунди размислувајќи кои патики никогаш не ги имав во мојата колекција и кои треба да добијат шанса да бидат во мојот плакар. Или каде и да чувате патики ...

Ги „засукав“ ракавите и почнав да пребарувам... Отворив Google, отидов на Buzz Online shop и сватив дека ни како мал не сум имал New Balance патики.

Бренд кој постои повеќе од седум децении и чија најголема карактеристика е квалитетот на самата патики во последно време е препознатлив по дизајнот.

Моделот Balance „574 sport‟ е направен уште во осумдесетете години, а наменет е да го направи мост помеѓу спортските патики и патиките за прошетки.

Овие денови, познатитете 574 го добија својот футуристички редизајн, нова пена во ѓонот и најважната работа – Lex како сопственик на овој модел. 


Сериозно, во мигот кога ги пробав и поодев наоколу малку, сфатив зошто ја држат репутацијата како најудобна и висококвалитетна патика. Благодарение на неконвенционалната конструкција на јазикот, стапалото „лежи“ на патиката, ногата е фиксна, што ја прави мојата карактеристична прошетка многу полесна. Кога танцувам во нив, се чувствувам уште полесен отколку што сум, земајќи ја предвид мојата super light категорија.

Уште една кул работа за нив е дека тие се целосно унисекс, што значи дека можам да ги носам дури и кога се облекувам како жена.

Доволно е да се каже - Стив Џобс знаеше што прави.

Lex

слично