на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Spring Nike
Spring Nike
Blogger Pick
09.03.2022.

Spring Nike

Hi Buzzers!

Јас се викам Нина Ретар и повторно ви подготвив новa блог приказна, овој пат во пролетни бои.

Nike Huarache е легендарен модел, кој штотуку прослави 30-годишнина. За прв пат го запознав овој модел во раните тинејџерски години кога го гледав The Prince of Bel-Air, каде Вил Смит тогаш за прв пат го носеше новиот модел на Nike.

Оригинално дизајнирани да владеат со патеките, тие исто така ги заземаа улиците со текот на годините и на тој начин станаа популарни дури и меѓу љубителите на sneaker културата. Покрај уникатната форма, тие се истакнуваат и со живите комбинации на бои. Патиката е дизајнирана да одговара на вашите стапала, исто како чорап, идеална за трчање. Според тоа, патиките се исто така исклучително лесни и минималистички со посебна технологија. Оригиналниот слоган беше 'have you hugged your feet today?' што одлично го опишува ставот на патиките во кои се чувствувате сигурни и подготвени за сѐ. Со текот на годините, патиките се преселија и на кошаркарскиот терен, што укажува на нивната универзалност.

И покрај тоа што патиката е дизајнирана како спортски модел, Nike Huarache е одлична и за комбинирање со модерни парчиња. Го избрав Nike Huarache во комбинација на бели и нежно розови бои, кои ги комбинирав со пролетен аутфит во истите бои. Комплетот се состои од matchy долен дел и јакна изработена од удобен и мек велур кој ве загрева и во студените пролетни утра. Целиот сет се издвојува со врежана Nike Air графика која се протега низ целата должина.

Nike Huarache патиките можете да ги најдете во продавниците на BUZZ. Достапни се во црна, бела но и сите останати бои. Покрај женски, можете да најдете и машки и детски модели во различни комбинации на бои. Дефинитивно пролетен хит!

Пролетниот сет на патики Nike и Nike Huarache можете да го најдете во најблиските Buzz продавници и на Online shop.

Till next time,

Nina

слично