на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

SUNSHINE YOU CAN WEAR
SUNSHINE YOU CAN WEAR
Blogger Pick
09.02.2022.

SUNSHINE YOU CAN WEAR

Здраво дечки,

Денес ќе ви кажам неколку работи за патиките Puma Mayze додека го пијам утринското кафе во град во кој не живеам, а се чувствувам како дома. Утрово врне дожд во Котор, а боите кои доминираат во Стариот град се црна и сива. Затоа, кога изгрева сонцето, на луѓето им текнува дека имаат парчиња во боја во гардероберот, како виолетова или зелена боја. Претпоставувам дека тоа се случува затоа што времето поттикнува различни расположенија.

Најдоброто нешто кај овие патики Puma Mayze е што ќе ги носиш и на дожд и на сонце, затоа што, во двата случаи, ќе бидат првото парче што ќе ти падне на памет. Со виолетов дезен, само неколку зелени детали и конечно бебешко розева боја на црна позадина... Така ќе бидеш подготвена за сите расположенија во денот!

Кожа и чипка, па што? Можеш да одиш на забава во Mayze патики и да се искачиш по ѕидовите на Котор. Колку работи можеш да издвоиш од твојот гардеробер и да кажеш дека се и за забава и за tour?

Беше сончев ден, па ги комбинирав со црвена, маслинесто зелена и портокалова боја, а сепак останаа впечатливи. Замислете колку внимание привлекуваат на некои поедноставни комбинации. За крај, дозволете ми да ги објаснам предностите на материјалите од нубук и велур на патиките Mayze - ги носите и не чувствувате ни влага ни ниски температури во Котор. И да... ќе го сакаш дождот.

Патиките Puma Mayze може да ги најдеш во продавниците на Buzz и online.

Тука завршува моето утринско уживање, се дружиме наскоро.

Андреа

слично