на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

TIMBERLAND 6 PREMIUM - ONE OF THE BEST WINTER SHOES OF ALL TIME
TIMBERLAND 6 PREMIUM - ONE OF THE BEST WINTER SHOES OF ALL TIME
Blogger Pick
12.01.2022.

TIMBERLAND 6 PREMIUM - ONE OF THE BEST WINTER SHOES OF ALL TIME

Здраво дечки,

За оние од вас кои сè уште не ме познаваат, јас се викам Симеон и сум дел од тимот на Buzz Sneakers. Уште од мал се занимавам со улично танцување. Танцувањето е мојот начин на изразување и многу ми е важно патиките што ги носам да ми даваат максимална удобност и стабилност на секој чекор. Мојата страст за патики започна околу 2014 година, а во мојата колекција претежно доминира брендот Nike и како и секој страствен фан на патики, ги обожавам покласичните силуети. Верувам дека патиките можат да ви дадат можност да ја ослободите вашата имагинација за да ги покажете боите на вашата смела личност. Мојот стил е несомнено под влијание на уличната култура од 90-тите години. Меѓутоа, сега кога времето надвор е постудено, мојата естетика се трансформира во помирен и потопол streetwear изглед.

Ако треба да истакнам една од моите најважни работи во текот на зимската сезона, тоа несомнено би биле култните чизми Timberland 6 Premium. Timberland Shoes дебитираа во 1920-тите години како „совршени чизми за работничката класа“, но неколку децении подоцна тие станаа икона во рап и хип-хоп заедниците. Многу рапери ги спомнуваат во нивните песни и можам со сигурност да кажам дека целиот hype е оправдан. Ова се едни од најдобрите зимски чизми кои ќе ви донесат многу топлина и првокласна удобност во студените денови. Тие се издржливи и водоотпорни. Нивниот цврст гумен ѓон овозможува прилагодување на разни површини. Класичната боја на чизмите го отвора својот пат во секоја гардероба, овозможувајќи му лесно да се вклопи во речиси секоја естетика. А за да ви покажам дека Timberland одговара на сѐ, добив инспирација да ги комбинирам моите чизми со јакни од норвешкиот бренд Napapijri.

Да бидам искрен, неодамна дознав за Napapijri, но бев пријатно изненаден од нивните Rainforest Pocket 1 и Rainforest Winter 2 јакни. Брендот успешно ги спои иновативноста, естетиката и дизајнерската функционалност, правејќи ги јакните погодни за секоја пригода. Тие успешно го одржуваат телото топло и се многу удобни бидејќи овозможуваат целосен опсег на движења, што е многу важно за секој танчер. Капуљачата е флексибилна и голема, што ја прави практична за време на ветровитите денови. Она што најмногу ме импресионираше беа страничните патенти на јакната, кои овозможуваат лесно да се облече и соблече. И баш така, ме гледате во мекиот дуксер на Napapijri, кој го земав од Buzz.

Ако сте страствен љубител на патики кој бара удобност, топлина и функционалност во студените денови, не двоумете се да ги посетите продавниците на Buzz или да нарачате online.

See ya,

Poppin’ Simcho

 

слично