на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

PATCHES OF BLUE SKY ON NIKE AIR MAX 2090
PATCHES OF BLUE SKY ON NIKE AIR MAX 2090
Blogger Pick
17.11.2021.

PATCHES OF BLUE SKY ON NIKE AIR MAX 2090

Здраво на сите!

Како што поминува овој ноември, уморен сум од дождот и маглата, па го искористив првиот убав ден во преодниот месец во студената сезона. Што да кажам? Не беше топло, но има многу малку денови кога ведрото небо е толку сино што ве кани на долги прошетки. Инспириран од пријатното време, го избрав прекрасниот Nike Air Max 2090 модел со сини елементи и одбрав пофутуристичка, авангардна локација во Букурешт, за да се вклопам во урбаниот пејзаж.

Зошто го велам тоа? Бидејќи сум голем обожавател на брендот, можам да кажам дека 30 години по појавувањето на класичниот модел Air Max 90, Nike сакаше Air Max 2090 да значи освежување на моделот што лежи во основата на дизајнот. Покрај тоа, новиот модел е врв на сè што е вклучено во процесот на производство на патики - напредните материјали и технолошките иновации. Директно кажано, со еволуцијата на патиките со текот на времето, Nike Air Max 2090 се исклучително напредни. Воздушната единицата е три пати поголема од Nike Air Max 90 и покрај тоа имаат и воздушна единица напред, што многу придонесува за удобноста и искуството при пешачење, трчање или качување и спуштање по скали. Навистина се многу кул!

Смели се, веднаш се истакнуваат, а покрај нивниот футуристички изглед, Nike не заборави и на удобноста. Многу лесно се прилагодуваат на обликот на стапалото поради еластичниот материјал на горниот дел, па затоа чувствувате удобност без разлика колку време ги носите патиките. Нов фаворит, дефинитивно!

Ќе видиме дали иднината ќе се совпадне со онаа што ја предвиди Nike преку моделот Air Max 2090, бидејќи технологијата напредува неверојатно брзо! Барем јас сум задоволен од нашата сегашност во која има многу нови модели на патики кои сѐ повеќе и повеќе еволуираат. Затоа, никогаш не може да биде неинтересно. Барем не во мојата гардероба! Во секој случај, секогаш е интересна колекцијата на Air Max модели во понудата на Buzz. На пример, јас го пробав Nike Air Max 270 во црна и во бела боја, кој исто така е многу удобен модел, кој имаше исклучително брз премин од спорт и трчање во животен стил, со што е еден од најомилените модели од своето појавување. Овој модел ја има и најголемата воздушна единица во Air Max колекцијата, а чувството на удобност е одлично! Сериозно, мора да ги пробате!

Овие патики, заедно со моделите Air Max 270 и Air Max колекцијата, може да се најдат во продавниците на Buzz или online.

Имајте шарена есен,

Ciprian Ciulei

слично