на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE AIR PRESTO MAGIC
NIKE AIR PRESTO MAGIC
Blogger Pick
10.11.2021.

NIKE AIR PRESTO MAGIC

Здраво луѓе!

Ви пишувам од Љубљана, главниот град на Словенија, каде што сите што работиме во шоубизнисот сме обединети. Ова е предноста на малите земји како што е нашата. Моите пријатели Љубљана ја нарекоа „малиот Берлин“, поради тоа што е мала, но толку разновидна и жива. Една предност, во која со задоволство уживам овде е испреплетувањето на урбаните и зелените површини. Затоа, по напорната работа што ја работам на телевизијата, радиото и во театарот, уживам во прошетката низ паркот Тиволи. Патиките кои совршено ја поддржуваат природата на трчањето и урбаното пешачење се Nike Air Presto.

Nike Air Presto првпат се појавија на Олимпијадата во Сиднеј во 2000 година. Патиките од претходниот милениум се редизајнирани за новиот милениум и новиот корисник-урбаниот тркач. Урбан тркач веќе не се нарекува само некој облечен во шорцеви и маица за трчање, туку исто така, со исто име се обележуваме и сите ние кои имаме повеќе обврски низ градот, така што всушност треба да трчаме од состанок на состанок.

Nike, патиките ги именуваше Presto, како ,маица за твоето стопало“, и моделот го понуди во S, M, L и XL броевите, исто како и броевите на маиците. Овие патики ја симулираат сензацијата на босоного трчање и совршена вклопеност на стапалото во „Presto“ магијата. Presto е лесно претпознатлив по горниот синтетички дел, лесниот, среден ѓон и надворешниот ѓон, кој се одликува со неверојатна амортизација. Најинтересниот дел се забавните бои кои ви ги нудат. Од класично црно до живописно сино или маслинесто зелено.

Дуксерот кој го носев на фотосесијата е прилично удобен, велам прилично бидејќи малку ми фалеше да потонам во сон поради мекоста и топлината кои ми ги овозможи овој дуксер. Долниот дел тренерки се чиста класика. Удобни и топли, давајќи оптимална слобода на движење. Јакната, од друга страна, ја носи пораката за заштита на животната средина. Можеш да ја носиш црна, меѓутоа ако сакаш да направиш комбинација со сива боја, треба само да ја свртиш од другата страна. Одличен трик, не ти требаат две јакни, бидејќи имаш две во една! Најимпресивниот дел е патентот, го повлекуваш надолу и voilà – веќе имаш нова јакна. Толку едноставно.

Ви благодарам што издвоивте време да го прочитате мојот блог. Јас веќе тргнувам во пресрет на новите проекти. А вие, во меѓувреме посетете го Buzz online shop или скокнете до најблиската Buzz продавница и погледнете ја најновата понуда.

Žan Papič

слично