на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

A timeless classic- Nike Air Max 90
A timeless classic- Nike Air Max 90
Blogger Pick
03.11.2021.

A timeless classic- Nike Air Max 90

Здраво луѓе! Ви се враќам со нова приказна и нов фаворит.

Есента отсекогаш беше моето омилено годишно време во кое уживам во долгите дневни и вечерни прошетки во слоевит outfit, а со таквите активности секогаш одат и најудобните патики. Иако Nike Air Max 90 првично се дизајнирани за трчање, со текот на времето станаа и најпопуларните lifestyle патики кои со својот легендарен Wiffle ѓон и прошиените слоеви остануваат верни на своите оригиналните корени.

Веројатно веќе ви е познато дека модата од 90-те има големо влијание на мојот стил на облекување, така што овој безвременски класик едноставно мораше да стане дел од мојата колекција. Nike Air Max 90 патиките постојат во безброј комбинации на бои и материјали, мене овој пат ме привлече едноставноста на линиите и софистицираната комбинација на црната боја со пастелните детали.

Едноставноста на овие патики ви отвара можност за комбинирање со најразлични парчиња гардероба и совршени се за секоја прилика. Доколку сте во потрага по патики кои можете да ги носите во било кое време во текот на целата година, Nike Air Max 90 се токму тие што ви се потребни. Нешто што е сигурно е тоа дека дефинитивно нема да останете не забележани во нив. Низ текот на годините сум ги гледала на најразлични типови на луѓе, во различни ситуации и пригоди и секој од нив ги носеше на свој, сопствен, оригинален начин.

Овие патики, како и многу други Nike модели можете да ги најдете во продавниците на Buzz како и online.
Поздрав до следното читање.

 

Со љубов,

Ina

слично