на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

STEP INTO THE FUTURE OF B-BALL STYLE IN ADIDAS SUPERSTAR OT TECH
STEP INTO THE FUTURE OF B-BALL STYLE IN ADIDAS SUPERSTAR OT TECH
Blogger Pick
07.10.2021.

STEP INTO THE FUTURE OF B-BALL STYLE IN ADIDAS SUPERSTAR OT TECH

Здраво екипа!

Ние сме Насте и Шишка, рап дуо ZeeBomb од Скопје, дел од екипата на ZIMA.

Нашата музика има за цел да даде придонес и свежина во креативниот и слободен простор каде младите комуницираат и разменуваат идеи.

Во нашата прва блог сторија како дел од Buzz Crew ги претставуваме новите adidas Superstars OT Tech.

Израснавме под големо влијание на хип-хоп културата, па стилот на облекување како еден вид на изразување, отсекогаш бил битен за нас.

adidas е бренд со кој се поистоветувале сите хип-хоп икони низ историјата и тоа сѐ уште е така.

Уште од деца сме огромни фанови на Superstar моделот на adidas. Тоа што не привлекува кај adidas Superstars OT Tech патиките, покрај класичниот и непобедлив дизајн, е тоа што можеме да ги комбинираме во секоја прилика. Покрај удобноста што веднаш се чувствува, тие се одлични за оваа сезона и есенските денови.

Овојпат adidas Superstars OT Tech патиките ги комбиниравме со adidas 5 DINO TEE и adidas LOGO PLAY BADGE маиците, горниот дел тренерки SST TT P BLUE како и со cool дуксерите ST WOVEN TT и AOP LOGO PLAY H.

Овие комбинации, но и многу други може да ги најдете во продавниците на Buzz или на online shop.

До следно видување, останете cool,

ZeeBomb

слично