на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
14.07.2021.

LET'S DANCE IN NIKE AIR ZOOM-TYPE SE

Здраво!

 

За сите вие кои сè уште не ме познавате, се викам Насер Гутиќ, исто така познат како B-boy Naki во dance светот. Како професионален breakdancer, сметам дека патиките се најважниот дел од мојата гардероба. Патиките што ги носам треба да бидат удобни, лесни и одлично да се прилагодуваат на секоја површина. Пред сè, потребен ми е привлечен дизајн за да ме инспирира.

Јас секојдневно носам патики, така што тие треба да имаат врвен квалитет. Патиките секогаш го комплетираат мојот изглед и сакам кога го привлекуваат вниманието на луѓето и прават да се чувствувам посебно. Секој дизајн ме инспирира и ја промовира мојата креативност додека создавам нови dance потези.

 

 

Моделот Nike Air ZOOM-TYPE SE ми го привлече вниманието со малите детали, како што е карираниот текстил и цик-цак шиењето. Пената под петата и меката подлога Zoom користат технологија што ја користат професионални спортисти. Тие се исклучително лесни, меки и одлично се прилагодуваат на стапалото. Јас, исто така, го тестирав овој модел додека танцував и тие го поминаа тестот и добив позитивен feedback од многу луѓе во врска со мојот модерен и кул изглед. Покрај тоа, патиките издржаа и акробатски трикови и ми овозможија одлична удобност.

 

 

Патиките може да се најдат во 2 бои. Првиот е класичен црно-бел модел, кој исто така го тестирав и одговара на секоја облека и може да го подобри дури и најдосадниот изглед. Втората варијанта се издвојува со портокалови детали кои добро се вклопуваат во зелениот текстил.

 

 

Патиките Nike Air ZOOM-TYPE SE и многу други може да се најдат на Buzz online shop или во Buzz продавниците. Buzz нуди голема разновидност на патики со висок квалитет и одличен дизајн што можат да одговараат за секоја пригода. Покрај тоа, нуди и модерна облека и одлична опрема за да го комплетирате секој ваш изглед.

 

Се надевам дека ќе се видиме наскоро.

Naki

 

слично