на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
17.03.2021.

ADIDAS SINCE ALWAYS

Здраво друштво,

Јас сум Жан Папиќ - stand up комичар, актер и писател.

Преферирам да ме гледаат како патник иако се движам само во мојот град. Покрај архитектурата и пулсот на градот, градот е создаден од луѓе со многу енергија и различни стилови. За мојот стил секогаш ги бирам класиците и тука влегува во игра аdidas.

аdidas е бренд кој ме придружуваше уште како дете, кога само ја шутирав топката и го гледав Светското првенство и кога најдобрите фудбалери постигнуваа голови на Светското првенство во фудбал со модели на аdidas. Овој модел беше прв на пазарот пред 42 години и фудбалерите сè уште сакаат да го носат. Слична приказна имам и јас со моите патики. Носев Superstar за прв пат во основно училиште и се чувствував како да се дел од мене. Најуниверзален модел. Јас ги нарекувам едноставно »адидаски« и секој знае на кој модел мислам.

Она што најмногу ми се допаѓа е дека можам да одам секаде со нив. На деловна средба, на ручек или на вечерни излегувања. Поголемиот дел од денот го поминувам на нозе, па затоа е многу важно за мене патиките да бидат и удобни и убави. Комбинацијата на класичен стил со интересни детали е мојот потпис. Со оглед на тоа што сум stand up комичар, буквите и зборовите се она со што работам секојдневно, па затоа е кул да ги има (повеќе од вообичаено) на моите патики - аdidas Superstar црни или бели. Јас сум дома само кога спијам, па улицата е мојот вистински дом.

аdidas е бренд кој е актуелен многу долго време, па изборот на патики, панталони, маици и други парчиња облека е логичен избор. Ми се чини дека овие парчиња облека ми даваат дополнителна самодоверба и кредибилитет во општеството, додека во исто време сум сè уште урбан и кул.

Парчињата што ги носев на фотографиите може да ги најдете во продавниците на BUZZ или online.

Се читаме наскоро,

Жан Папиќ

слично